Kopalnia Wiedzy JSW na Szczycie Klimatycznym 2018!

Kopalnia Wiedzy JSW gościła 4 grudnia w pawilonie „Dobry Klimat” na katowickim Rynku kilkaset dzieci ze szkół i przedszkoli z województwa śląskiego.

Przez cały dzień, wszyscy uczestnicy w wieku od 3 do 12 lat oraz ich opiekunowie wzięli udział w szalonych pokazach naukowych oraz warsztatach – malowania toreb jutowych, tworzenia przypinek oraz papieru czerpanego z odpadów. Dodatkowo – organizator Akcji – JSW zaprosiła mieszkańców na wystawę ponad dwudziestu interaktywnych eksponatów pokazujących prawa natury i fizyki oraz wystawę plansz edukacyjnych.

Dzieci chłonęły widzę z uśmiechami na ustach, nie chciały kończyć zajęć i deklarowały, że już za kilkanaście lat postarają się o nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki lub chemii.

Kopalnia Wiedzy JSW jest projektem autorskim Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Jego ideą przewodnią jest edukacja, głównie w przedmiotach ścisłych i szeroko pojętej ekologii, ale nie tylko.

Prowadzący zajęcia w Kopalni Wiedzy chcą zarażać dzieci pasją poznawania świata, doświadczania, odkrywania. Projekt na wspierać rozwijanie talentów wśród dzieci oraz wyrównywać szanse w dostępie do nowoczesnych i ciekawych form aktywności pozalekcyjnej.

Kolejne warsztaty odbędą się już 12 grudnia również w pawilonie „Dobry Klimat” na katowickim Rynku. Na warsztaty już zapisały się dziesiątki dzieci.