Projekty

Konkurs dla szkół

od 5 listopada 2018 r. do 18 stycznia 2019 r.

Konkurs na kampanię edukacyjną w Twojej szkole!

Dla swojej szkoły mogliście wygrać naukowe SHOW najbardziej zwariowanych naukowców ekipy Pana Korka, bilety do kina oraz wiele innych nagród – wystarczyło wziąć udział w naszym niezwykłym konkursie! Wygrywało aż 6 szkół w regionie!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu!
Gratulujemy finalistom!

Konkurs zakończony! Wygrało aż 8 szkół w regionie!

Dzieci młodsze:

Miejsce I – Zespół ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Jastrzębiu-Zdroju (opiekun p. Monika Makos-Gałan)

Miejsce II – Zespół ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Jastrzębiu-Zdroju (opiekun p. Magdalena Błachut-Wiśniewska)

Miejsce III – uczniowie z Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek w Jastrzębiu-Zdroju (opiekun p. Jadwiga Obracaj)

Wyróżnienie – Zespół ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Jastrzębiu-Zdroju (opiekun p. Agata Mizery-Kulas)

Dzieci starsze:

Miejsce I – Zespół ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Jastrzębiu-Zdroju (opiekun p. Magdalena Błachut-Wiśniewska)

Miejsce II – Zespół ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pawłowicach (opiekun p. Małgorzata Kaźmierczak)

Miejsce trzecie – dwa Zespoły z Zespołu Szkolno-przedszkolnego z oddziałami gimnazjalnym w Ornontowicach (opiekun p. Jolanta Spyra)

Wyróżnienie – Zespół ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Jastrzębiu-Zdroju (opiekun p. Dorota Bańka)

Tutaj znajdziesz fotorelację z rozdania nagród w konkursie.


Konkurs „Kampania ekologiczna Kopalni Wiedzy!” był skierowany do młodzieży szkolnej w wieku 7-15 lat ze szkół Jastrzębia-Zdroju, Pawłowic Śląskich, Knurowa, Ornontowic, Suszca.

To ciekawa zabawa dla młodych ludzi, która (mamy nadzieję) pobudziła ich wyobraźnię, wymagała odwagi oraz wyróżniała się formą od zwykłych, „typowo szkolnych” konkursów merytorycznych.

Cel

Celem konkursu było promowanie proekologicznych postaw wśród lokalnych społeczności, np. podniesienie poziomu selektywnej zbiórki i recyklingu odpadów, elektrośmieci, oszczędzania energii oraz zmniejszenia zużycia wody w gospodarstwach domowych

Zadanie

Uczniowie mieli za zadanie przeprowadzić akcję informacyjną w swojej lokalnej społeczności: szkole, na osiedlu, w parku, klubie, centrum handlowym itp. dotyczącą jednego, wybranego z listy tematu.

Zanim to nastąpiło zachęcaliśmy do zapoznania się z materiałami informacyjnymi oraz sięgnięcie do fachowej literatury, stron internetowych Ministerstwa Środowiska, Urzędów Miast oraz innych rzetelnych źródeł.

Zasady

Z jednej szkoły można było zgłosić do konkursu aż 5 zespołów liczących maksymalnie 30 uczniów.
Zespół opracowywał, a następnie samodzielnie realizował swoją akcję informacyjną na jak największą skalę. Można było zaangażować lokalne media, samodzielnie przygotować i rozdać mieszkańcom ulotki, czy też zaskoczyć nas zupełnie nowym ciekawym pomysłem! Ocenialiśmy treści merytoryczne, pomysł i wykonanie, waszą kreatywność i ciekawe formy, zasięg oraz rzetelnie wykonany raport z akcji. Jesteśmy pod wrażeniem jakości prac! Zgłosiliście aż 14 zespołów! Lista najlepszych będzie dostępna niebawem w naszych aktualnościach.

 

W ramach raportu z wykonanej przez Was akcji oczekiwaliśmy przesłania szczegółowego opisu wraz z dokumentacją fotograficzną lub, jeśli elementem Waszej akcji jest film, to linku do tego filmu na YouTube. Jeżeli w ramach akcji zamieszczaliście jakieś treści na Facebooku w formie Wydarzenia lub Społeczności, to również prosiliśmy o umieszczenie linka do nich w Raporcie.

Do końca marca 2019 ekipa szalonych naukowców Pana Korka wybierze się do szkół wszystkich naszych laureatów, aby przeprowadzić niesamowite eksperymenty!