JSW Dzieciom

Jesteśmy dumni,
że możemy pomagać!

Warsztaty artystyczne, wyjazdy edukacyjne, akcje wolontariackie pracowników JSW, sprzęt dla uzdolnionej młodzieży, to tylko kilka z aktywności, jakie Jastrzębska Spółka Węglowa organizuje dla dzieci i młodzieży w ramach programu JSW Dzieciom.

Przyjaciel dzieci

Jastrzębska Spółka Węglowa SA w ramach działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu organizuje szereg działań skierowanych do społeczności lokalnych na obszarach, na których prowadzi działalność.

Szczególny nacisk kładzie na wspieranie dzieci i młodzieży.

Programy – JSW Dzieciom czy Kopalnia Wiedzy JSW cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród szkół, przedszkoli, instytucji, stowarzyszeń i innych.

Pomagamy

Szczególną troską JSW otacza dzieci z trzech domów dziecka – z Jastrzębia-Zdroju, Pszczyny i Cieszyna, którym patronuje. Jest to zgodne ze Strategią Zrównoważonego Rozwoju Grupy JSW na lata 2017-2020, zgodnie z którą pomoc jest kierowana tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna.

Ze strony JSW koordynacją programów CSR zajmuje się Zespół Społecznej Odpowiedzialności Biznesu.

Dzięki wsparciu JSW – do tej pory ponad 120 dzieci z domów dziecka miało okazję uczestniczyć m.in. w szeregu wyjazdów w różne zakątki Polski, uczestniczyć w naukowych piknikach, warsztatach, spotkaniach z pracownikami Grupy JSW.

Drukarki 3D dla szkół

Jastrzębska Spółka Węglowa przekazała również uczniom szkół z Knurowa, Ornontowic i Jastrzębia-Zdroju profesjonalne drukarki 3D oraz ufundowała specjalistyczne szkolenia dla dzieci i nauczycieli.

Nowoczesne urządzenia 3D polskiej firmy SKRIWARE pozwalają drukować wielowymiarowe modele przestrzenne. Uczą kreatywności, przedsiębiorczości i nowoczesnej technologii.

Dzieci i młodzież do których trafiły profesjonalne drukarki, mają ogromną szansę na rozwijanie interdyscyplinarnych umiejętności poprzez proces projektowania, budowania i programowania robotów.

Czy wyobrażasz sobie świat bez węgla?

Wspólnie z uczniami klasy III c ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Jastrzębiu-Zdroju powstała również książeczka o JSW i górnictwie pt. Czy wyobrażasz sobie świat bez węgla? Książeczka w prostych słowach opowiada o branży i przełamuje krzywdzące stereotypy. Wspólne dzieło pracowników i uczniów trafiło już do szkół, przedszkoli, jest również rozdawane podczas różnego rodzaju imprez.

W szkołach znajdujących się na terenach, gdzie JSW prowadzi swoją działalność planowane są również warsztaty, konkursy i pokazy edukacyjne pod wspólnym hasłem KOPALNIA WIEDZY JSW…

Więcej szczegółów zobacz tutaj http://kopalniawiedzyjsw.pl/projekty/